Sumqayıt şəhərində ibtidai sinif müəllimləri ilə görüş keçirilib
Avqustun 11-də Sumqayıt şəhəri üzrə təhsilverənlərin sertifikatlaşdırılması ərəfəsində Sumqayıt şəhər 1 nömrəli tam orta məktəbdə ibtidai sinif müəllimləri ilə görüş keçirilib.
ƏtraflıDirektorların işə qəbulu üzrə elektron qeydiyyat başlayır
Avqust 11-də saat 11:00-da şagird sayı 500 nəfərdən çox olan və direktor vəzifəsi vakant olan ümumi təhsil müəssisələrinə direktorların işə qəbul prosesinin elektron sənəd qəbulu mərhələsinə start verilir.
ƏtraflıTədris digər dillərdə aparılan bölmələr üzrə məktəbəhazırlıq üçün məktəb seçimi
Avqustun 11-də tədris digər dillərdə aparılan bölmələr üzrə məktəbəhazırlıq qrupları üçün məktəb seçimi prosesinə başlanılır
ƏtraflıMəktəbəhazırlıq qruplarına qeydiyyat başlayır
Avqustun 5-də saat 11:00-dan etibarən 2022-2023-cü tədris ili üzrə dövlət ümumi təhsil müəssisələrində təşkil edilmiş məktəbəhazırlıq qruplarına ərizələrin onlayn qeydiyyatı prosesinə start verilir.
ƏtraflıÜmumi təhsil müəssisələrinə direktorların işə qəbulu müsabiqəsinə başlanılır
Avqustun 11-də şagird sayı 500 nəfərdən çox və direktor vəzifəsi vakant olan ümumi təhsil müəssisələrinə direktorların işə qəbul prosesinin elektron sənəd qəbulu mərhələsinə start veriləcək.
Ətraflı“İxtisas bələdçisi” adlı maarifləndirmə seminarı keçirilib
Avqustun 1-də Xızı rayonunda “İxtisas Bələdçisi” adlı maarifləndirmə seminarı keçirilib.
ƏtraflıMəzunlarımız qızıl və gümüş nişana layiq görülüb
Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki ümumi təhsil müəssisələrinin XI sinif məzunlarından Sumqayıt şəhəri üzrə 9 nəfər qızıl, 7 nəfər gümüş nişanla, Abşeron rayonu üzrə isə 1 nəfər qızıl nişanla təltif olunub.