“Sabahın alimləri” XI Respublika müsabiqəsinin qalibləri
Fevralın 24-də “Sabahın alimləri” XI Respublika müsabiqəsinin onlayn bağlanış mərasimi keçirilib.
ƏtraflıXocalı soyqırımının 30-cu ildönümü ilə əlaqədar tədbir keçirilib.
Xocalı soyqırımının 30-cu ildönümü ilə əlaqədar Sumqayıt şəhər 1 nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzində tədbir keçirilib.
ƏtraflıDaimiləşmə müsabiqəsinə başlanılır
2021-2022-ci tədris ili üzrə müəllimlərin işə qəbulu müsabiqəsində müddətli müqavilə əsasında işə qəbul olunmuş namizədlərlə müddətsiz əmək müqaviləsinin bağlanılması məqsədi ilə daimiləşmə müsabiqəsinə start verilir.
ƏtraflıTəhsil naziri Emin Əmrullayev Gürcüstanda növbəti görüşlər keçirib
Fevralın 22-də təhsil naziri Emin Əmrullayev Gürcüstana səfəri çərçivəsində bu ölkənin Baş naziri İrakli Qaribaşvili ilə görüşüb.
ƏtraflıBeynəlxalq Ana dili Günü ilə bağlı tədbir keçirilib
21 Fevral- Beynəlxalq Ana Dili Günü ilə bağlı Sumqayıt şəhər Poeziya Evində tədbir keçirilib.
Ətraflıİbtidai təhsil səviyyəsininin III sinfini vaxtından əvvəl bitirən şagirdimiz
Sumqayıt şəhər 31 nömrəli tam orta məktəbin 3-cü sinif şagirdi Fatimə Mirzəliyeva ümumi təhsil pilləsinin ibtidai təhsil səviyyəsininin III sinfini vaxtından əvvəl bitirib.
Ətraflı"Rəqəmsal bacarıqlar" layihəsinin əhatə dairəsi genişləndirilir
“Rəqəmsal bacarıqlar” layihəsinin genişləndirilməsi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər uğurla davam etdirilir.
Ətraflı“Təhsilə ictimai baxış” da Məktəb-valideyn tərəfdaşlığı
Fevralın 18-də Təhsil Nazirliyi yanında İctimai Şuranın və "T-Network" təhsil işçilərinin təcrübə və kommunikasiya platformasının təşkilatçılığı ilə “Təhsilə ictimai baxış” adlı silsilə müzakirələr çərçivəsində növbəti müzakirə təşkil olunub.
ƏtraflıTəhsil Nazirliyi və Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi arasında əməkdaşlığa dair Niyyət Protokolu imzalanıb
Fevralın 17-də Təhsil Nazirliyi və Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi arasında Niyyət Protokolunun imzalanma mərasimi keçirilib
ƏtraflıTəhsil naziri Yaponiyanın fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Vada Cüniçi ilə görüşüb
Fevralın 14-də təhsil naziri Emin Əmrullayev Yaponiyanın ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Vada Cüniçi ilə görüşüb.
ƏtraflıVI Karyera Qış Məktəbinin açılış mərasimi keçirilib
Fevralın 12-də Şamaxıda SABAH VI Karyera Qış Məktəbinin açılışı baş tutub.
Ətraflı“Yeni çağırışlar” da xöşbəxt məktəblər haqqında danışılacaq
21 fevral saat 21:00-da “Yeni çağırışlar” onlayn müzakirə proqramının növbəti buraxılışı yayımlanacaq.
ƏtraflıŞagird yerdəyişməsinə yenidən start verilir
14 fevral saat 11:00-dan etibarən məktəbəhazırlıq qruplarına cəlb olunmuş uşaqların və I-X siniflərdə təhsil alan şagirdlərin elektron yerdəyişməsi prosesinə yenidən start verilir.
Ətraflı"Sabahın Alimləri" XI respublika müsabiqəsində növbəti mərhələyə buraxılan məktəblərimiz və layihələri
“Sabahın Alimləri" XI respublika müsabiqəsində növbəti mərhələyə bir sıra Sumqayıt şəhər ümumtəhsil məktəblərinin layihələri buraxılıb.