Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsini tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumtəhsil müəssisələrində 27 sentyabr-Anım Günü ilə bağlı tədbirlər keçirilib.
Ətraflı"Fövqəladə hallarla bağlı davranış və yanğın təhlükəsizliyi qaydaları” mövzusunda maarifləndirmə tədbiri keçirilib
Sentyabrın 16-da Xırdalan şəhər 9 nömrəli tam orta məktəbdə “Fövqəladə hallarla bağlı davranış və yanğın təhlükəsizliyi qaydaları” mövzusunda maarifləndirmə tədbiri keçirilib.
ƏtraflıAbşeron rayonu Masazır kənd 6 nömrəli tam orta məktəbin açılış mərasimi keçirilib
Sentyabrın 14-də Abşeron rayonu Masazır kənd 6 nömrəli tam orta məktəb üçün yeni tikilmiş tədris binasının açılış mərasimi keçirilib.
ƏtraflıAbşeron rayonu üzrə təhsil işçilərinin “Bilik” konfransı keçirilib
Sentyabrın 14-də Abşeron rayonu üzrə təhsil işçilərinin “Bilik” konfransı keçirilib.
ƏtraflıElm və Təhsil Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin açıqlaması
Bildiyimiz kimi, sentyabrın 12-si gecə və 13-ü səhər saatlarında Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən törədilən genişmiqsaylı təxribatın qarşısı alınarkən çoxsaylı hərbi qulluqçumuz şəhid olub.
ƏtraflıI sinif və məktəbəhazırlıq qruplarına qeydiyyat yekunlaşır
14 sentyabr saat 18:00-da mektebeqebul.edu.az elektron sistemində 2022-2023-cü tədris ili üzrə ümumi təhsil müəssisələrinin 1-ci siniflərinə və məktəbəhazırlıq qruplarına uşaqların qəbulu prosesi yekunlaşdırılacaq.
ƏtraflıAbşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsi üzrə ənənəvi sentyabr konfransı keçirilib
Sentyabrın 12-də Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsi üzrə də təhsil işçilərinin sentyabr konfransı keçirilib.
ƏtraflıPrezident Saray qəsəbəsində yeni inşa edilən 2 saylı məktəbdə yaradılan şəraitlə tanış olub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Abşeron rayonunun Saray qəsəbəsində yeni inşa edilən 2 saylı tam orta məktəbdə yaradılan şəraitlə tanış olub.
Ətraflı"Media və təhsil dialoqu" mövzusunda təlim-seminar başa çatıb
Sentyabrın 9-da Elm və Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə media nümayəndələri üçün təşkil edilən "Media və təhsil dialoqu" mövzusunda təlim-seminar başa çatıb.