"ETwinnig plus" layihəsi çərçivəsində ilə "Fənlərarası STEM planlaması" mövzusunda görüş keçirilib.
ƏtraflıŞagird yerdəyişməsi müvəqqəti dayandırılır
Ətraflı“Düşünən oxucu” müsabiqəsinə start verilib
Ümumi təhsil müəssisələrinin V-IX sinif şagirdləri arasında “Düşünən oxucu” adlı müsabiqəyə start verilib.
Ətraflı“Bir millət, iki dövlət” beynəlxalq rəsm müsabiqəsi davam edir
Təhsil Nazirliyinin dəstəyi, 2 nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Bir millət, iki dövlət” adlı beynəlxalq rəsm müsabiqəsi davam edir.
Ətraflı“PolyUp” Azərbaycan müsabiqəsi yekunlaşıb
Təhsil Nazirliyi və “Edumedia” şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə noyabr – dekabr aylarında “PolyUp” Azərbaycan müsabiqəsi keçirilib.
Ətraflı“Qarabağı Birlikdə Quraq!” Minecraft müsabiqəsinin qalibləri müəyyənləşib
Təhsil Nazirliyi tərəfindən “Minecraft Global Challenge 2021” çərçivəsində III-XI sinif şagirdləri arasında keçirilən “Qarabağı Birlikdə Quraq!” adlı ölkədaxili müsabiqə yekunlaşıb.
Ətraflı"Dünya Azərbaycanlıların Həmrəylik Günü" nə həsr edilmiş tədbir
31 Dekabr- Dünya Azərbaycanlıların Həmrəylik Gününə həsr edilmiş tədbir keçirilib.
ƏtraflıTəhsil naziri Emin Əmrullayev AzTV-nin "Hədəf" verilişində
Təhsil naziri Emin Əmrullayev AzTV-nin "Hədəf" proqramında qonaq olub.
Ətraflı"Uşaqlar üçün sığorta" mövzusunda iki müsabiqə keçirilib
“Uşaqlar üçün sığorta“ virtual kursu üzrə müsabiqə və “Sığorta uşaqların gözü ilə” mövzusunda rəsm müsabiqəsi keçirilib.
ƏtraflıDekabrın 25-də eksternat imtahanları keçirilib
Sumqayıt şəhər 18 nömrəli tam orta məktəbdə əvvəlki illərdə ümumi təhsil məktəblərini ümumi orta (IX) və tam orta (XI) təhsil səviyyəsi üzrə başa vura bilməyən şəxslər üçün sərbəst (eksternat) qaydasında imtahan keçirilib.
Ətraflı“First Lego League Azərbaycan” yarışının qalibləri mükafatlandırılıb
Təhsil Nazirliyi, ADA Universiteti və “"Edumedia-Azərbaycan" şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə məktəblilər arasında “First Lego League Azərbaycan” (FLL) mühəndislik və robot texnologiyaları yarışı başa çatıb.
ƏtraflıLütfi Zadənin 100 illiyinə dair tədbirlər keçirilib
Sumqayıt şəhər ümumi təhsil müəssisələrində dünya şöhrətli alim, qeyri-səlis məntiq nəzəriyyəsinin banisi Lütfi Zadənin 100 illiyinə dair tədbirlər, açıq dərslər, dəyirmi masalar, eləcə də yarış təşkil olunub.